Rzymskie skarby: Forum Romanum

Dawniej tętniące życiem, dziś – przyciągające turystów marzących o podróży w czasie, stało się Forum Romanum jedną z najważniejszych atrakcji Wiecznego Miasta. Biura podróży doskonale znają wartość tego miejsca, nic więc dziwnego, że Forum Romanum jest jednym z najważniejszych punktów w programie każdej wycieczki po terenie Wiecznego Miasta.

Co warto wiedzieć na temat tego niezwykłego miejsca? Dlaczego turyści tak chętnie zaglądają na jego teren? Miejsce, w którym dawniej obywatele Rzymu organizowali zgromadzenia o charakterze politycznym i religijnym, przyciąga ze względu na swą rolę. Wiadomo, że to właśnie Forum Romanum było centrum antycznego Rzymu oraz miejscem wyjątkowo ważnym w jego dziejach. To tu, przy Forum Romanum stawiano najważniejsze gmachy i obiekty użyteczności publicznej.

Niestety, do dziś pozostały po nich ruiny. To efekt zniszczeń związanych z najazdami barbarzyńców oraz skutek mijającego czasu. Nie zmienia to jednak faktu, że wizyta na terenie Forum Romanum to ważny element każdej wycieczki po Rzymie oraz atrakcja, którą oferują nam wszystkie biura podróży obsługujące ten kierunek.